Děti a domácí mazlíčci

Děti a domácí mazlíčky fotíme velice rádi kvůli jejich bezprostřednosti, uvolněnosti a přirozenému chování. Proto jsou fotografie s nimi tak půvabné.
 

Důležité informace, nepřehlédněte

Jak dlouho trvá fotografování dětí?

Malý set fotografií (6 vybraných a 60–100 vyfotografovaných) vytváříme 60–90 minut, střední set (10 vybraných a 100–200 vyfotografovaných) pak 90–120 minut. Vzhledem k tomu, že se malé děti dokážou soustředit průměrně 30 min, je nutné práci přerušita a poskytnout jim přestávku. K tomuto účelu máme k rozptýlení dětí v ateliéru připraveny třeba hračky, pohádkové a obrázkové knížky aj. Miminka a malé děti musejí být v dobrém rozpoložení, a proto byste si s ohledem na to měli domluvit termín, kdy jsou děti relativně v pohodě, tzn. mají dobrou náladu, jsou odpočinuté, najezené apod.
 

Co si vzít s sebou?

Kromě standardních věcí na přebalení a převlečení si vezměte nějaké hračky nebo předměty, jimiž dítě zaujmete. Rekvizity, draperii a doplňky potřebné k fotografování miminek máme ve studiu. U větších dětí by bylo optimální, kdybyste vzali s sebou předměty či doplňky, které by souvisely s jeho zájmy, např. sport – dres – sportovní potřeby; tanec – taneční výbava; hudba – hudební nástroj atd.). IPřesto doporučujeme, abyste svůj záměr s naším studiem předem konzultovali.
 

Výběr, kvalita a množství fotografií

Z nafotografovaných, neupravovaných náhledů, jež Vám budou zaslány, si vyberete ty, které se budou upravovat do definitivní podoby. Nebudete-li si vědět rady, jsme přiraveni Vám pomoci. Zvolené snímky procházejí rozsáhlými úpravami: –ořezávají se, maže se, doplňuje či jinak upravuje pozadí, retušuje se pleť – odstraňují se flíčky, pihy, znamínka a další „vady na kráse“, úpravují se barvy – převedení na čb-verzi, použití barevných filtrů, zpracování velkých fotografií pro tisk, zpracování malých pro PC aj.  Z tohoto důvodu je výsledný počet kvalitně upravených fotografií menší (viz ceník), jelikož zmiňované úpravy zaberou 2/3 času zpracování celé zakázky.