Boudoir

Původní význam francouzského slova boudoir znamená elegantně zařízený dámský pokoj nebo salónek, ale ve světě fotografie se jedná o svébytný styl, jehož popularita v poslední době neustále stoupá.

Dámský pokojík vyvolává představu elegance, něhy, místnost plnou sametu, saténu, jemných doplňků - prostě vkusně zařízené hnízdečko. A ve fotografii? Svůdné  až jemně smyslné portréty v něžné formě a luxusním provedení. Snahou tohoto stylu je zachytit ženskou krásu v její přirozenosti, smyslnosti ale s nezbytnou dávkou vkusu. Proto se styl buodoir netýká jen vybrané skupiny dívek, ale je určen pro ženy, slečny, dívky různého věku i postavy. Není to styl určený jen pro profesionální modelky. Zkušený fotograf dokáže odhadnout v čem tkví krása konkrétní ženy. Pomůže upravit detaily, oblečení účes i pózu. Estetika každé fotografie i nepřekročitelná míra etiky posouvá styl boudoir mezi uznávané umělecké styly.

Něžné fotografie představující krásu ženy s nádechem luxusu v pečlivě vybraném interiéru či exteriéru pak mohou sloužit jako  skvělý dárek pro může, přítele, milence i pro vlastní potřebu jako dokument určité doby a životního stylu.

Fotografování ve stylu boudior se povětšinou odehrává v pečlivě připraveném studiu, ale lze jej vhodně nachystat u klientky doma, v luxusním hotelu nebo na vybraném zvláštním místě v přírodě či historické památce. Klientka tak získá neuvěřitelnou sadu fotografii, na kterých může vypadat jako top modelka a přesto styl boudoir umožní zastřít i menší kosmetické vady, roli nehrají ani proporce nebo národnost. Jedná se o svébytný styl intimní portrétní fotografie kladoucí důraz na přednosti a krásy ženy a ta je dána každé něžné bytosti.

Focení probíhá v kulise ve stylu romantické ložnice, která je dispozici v našem profesionálně vybaveném ateliéru. Nedílnou součástí tohoto focení je vizážista.